Projekt „Pomorskie Szlaki Kajakowe - Słupią przez Równinę Słupską” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Priorytetu VIII, Działania 8.4, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W dniu 11 grudnia 2017 roku na podstawie umowy nr RPPM.08.04.00-22-0015/16-00.
Projekt realizowany był jako przedsięwzięcie partnerskie następujących podmiotów:
Zakres Projektu:
W ramach projektu przewidziano realizację zadań inwestycyjnych, które rozciągać się będą wzdłuż przebiegu rzeki Słupi, w poszczególnych miejscowościach, zwiększających atrakcyjność oferty turystyki kajakowej. Na terenie Gminy Kobylnica zrealizowana będzie przystań kajakowa przy moście w ciągu drogi łączącej miejscowości Lubuń i Żelkówko oraz przystań kajakowa w Łosinie. Na terenie Gminy Dębnica Kaszubska inwestycja będzie realizowana nad jeziorem Głębokim (przystań kajakowa), w Krzyni (przenoska i przystań kajakowa)oraz w Leśnym Dworze (przystań kajakowa),na terenie Gminy Słupsk realizacja inwestycji nastąpi w miejscowości Włynkówko (przystań kajakowa),n a terenie Miasta Słupsk inwestycja prowadzona będzie w Słupsku w obrębie Parku Miejskiego oraz Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (budowa przystani kajakowej oraz przenoski przez Śluzę Łososiową). Na terenie Gminy Miasto Ustka zaplanowano budowę stanicy kajakowej w Ustce. W ramach ww. inwestycji zaplanowano montaż drogowych i wodnych znaków informacyjnych. Planowany jest również zakup łodzi szkoleniowych dla Gminy Kobylnica oraz Gminy Miejskiej Ustka.
Efekty:
W ramach projektu ma powstać sieciowa infrastruktura kajakowa, która przyczyni się do udostepnienia turystom dziedzictwa kulturowego i naturalnego położonego wzdłuż pomorskich szlaków wodnych.
Liczba obiektów publicznej infrastruktury turystycznej objętych wsparciem – 10 szt.
Długość utworzonych szlaków turystycznych – 80 km
Rezultat:
Wzrost oczekiwanej liczby odwiedzin w objętych wsparciem miejscach należących do dziedzictwa kulturalnego i naturalnego oraz stanowiących atrakcje turystyczne – 500 odwiedzin/rok
Obsługę Projektu zapewniają:
Inwestycja zakończona