Szanowni Państwo,
W zakładce tej, poruszamy dwie ważne kwestie: przeciwdziałania problemom alkoholowym oraz kwestię zdrowia psychicznego.
Alkoholizm to choroba, która dotyka ludzi niezależnie od statusu materialnego, miejsca zamieszkania czy wieku. Konsekwencje uzależnienia odczuwają całe rodziny. Dlatego tak ważne jest wsparcie, jakie możemy dać na poziomie lokalnym.
Według Światowej Organizacji Zdrowia alkohol znajduje się na trzecim, a w Europie na drugim miejscu wśród najistotniejszych czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Niestety Polacy z roku na rok piją coraz więcej a wydatki na alkohol również rosną.* W naszej akcji chcemy edukować i przeciwdziałać alkoholizmowi zwracając uwagę na ten trudny problem społeczny.
*Źródło: opracowanie własne NIK na podstawie danych GUS i PARPA.
Projekt iDOC Otwórz się na pomoc, opiera się na nieliniowej narracji, immersji i interakcji. W przypadku stworzonej przez nas opowieści, od użytkownika wymagana jest akcja (tak samo, jak w grze). Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnienia alkoholowego.
Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi uzależnienia dzieci od alkoholu. Scenariusz projektu został opracowany we współpracy z Mają Pisarek –psycholog dziecięcą oraz terapeutką. Projekt jest narzędziem edukacyjnym, które z powodzeniem może być wykorzystywany w szkole, np. podczas lekcji wychowawczej.
Na GP24.pl osadzony został link finalnego interaktywnego wideo , ułatwiający udostępnianie go podczas spotkań, czy pracy z odbiorcami.
W drugiej części poruszamy nie mniej ważną kwestię zdrowia psychicznego.
W tym trudnym, pandemicznym czasie, oprócz codziennych problemów, temat zdrowia psychicznego stał się jeszcze bardziej istotny. Chcemy edukować i przeciwdziałać problemom społecznym, m.in. depresji, alkoholizmowi, uzależnieniu oraz w sferze problemów dzieci i młodzieży. Dlatego tak ważne jest wsparcie, jakie możemy dać na poziomie lokalnym.
Projekt iDOC Otwórz się na pomoc, opiera się na nieliniowej narracji, immersji i interakcji. W przypadku stworzonej przez nas opowieści, od użytkownika wymagana jest akcja (tak samo jak w grze). Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnień i bezpieczeństwa w sieci.
Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu. Scenariusz projektu został opracowany we współpracy z Mają Pisarek –psycholog dziecięcą oraz terapeutką. Projekt jest narzędziem edukacyjnym, które z powodzeniem może być wykorzystywany w szkole, np. podczas lekcji wychowawczej.
Na GP24.pl osadzony został link finalnego interaktywnego wideo , ułatwiający udostępnianie go podczas spotkań, czy pracy z odbiorcami.