Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Imponujący dorobek medalowy młodych judoków

18 medali wywalczonych w sześć miesięcy

Podaj dalej:
18 medali w 12 turniejach zdobyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Kończewo. To medalowy dorobek uzyskany tylko w ostatnich sześciu miesiącach. Ostatnie krążki udało się wywalczyć w Jezierzycach i Dąbrowie.

Do bardzo udanych ostatnie sześć miesięcy mogą zaliczyć judocy z Kończewa. Właściwie każdy start reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” kończy się sukcesem. Tak było również w czerwcu, kiedy medalowy dorobek powiększono o krążki zdobyte przez młodych judoków w kolejnych zawodach.

13 czerwca trzech zawodników „Orła” wystartowało w kolejnej odsłonie zawodów pod nazwą Rzut Ligi Szkolnej Judo. W Jezierzycach przyszło im rywalizować z rówieśnikami reprezentującymi szkoły ze Słupska oraz powiatu słupskiego.

- Mikołaj Kirko w wadze do 32kg zajął III miejsce, Maciej Jerszyński w wadze do 39kg uplasował się na II miejscu natomiast Artur Zaborowski w wadze do 49kg wywalczył I miejsce – przyznaje Dorota Barcikowska, szkoleniowiec UKS „Orzeł”.

To był ostatni w tym roku szkolnym rzut ligi judo. Od września rozpocznie się nowa edycja, w której młodzi judocy będą mogli zdobywać kolejne doświadczenie. Reprezentanci Gminy Kobylnica zapowiadają walkę nie tylko o medale indywidualne, ale również o puchar w klasyfikacji drużynowej.

Zaledwie trzy dni po zakończeniu zmagań w Jezierzycach, srebrny medalista w wadze do 39 kg miał okazję do weryfikacji swoich umiejętności w XXII edycji Pucharu Polski Młodzików i Młodziczek oraz Ogólnopolskim Turniej Judo Pamięci Ewy Larysy Krause. Zawody w Dąbrowie potwierdziły spory talent Macieja Jerszyńskiego, który wywalczył pierwsze miejsce.

- W turnieju reprezentował nas Maciej Jerszyński, który w wadze do 40kg był bezkonkurencyjny. Stoczył cztery walki wygrywając je przed czasem i ostatecznie zdobył złoty medal w grupie dzieci urodzonych w latach 2009 i młodsi – relacjonuje Dorota Barcikowska.

Zawody w Dąbrowie były ostatnimi w tym roku szkolnym, w których rywalizowali judocy z Kończewa. Choć najważniejszy jest systematyczny rozwój umiejętności młodych zawodników, to warto podkreślić imponujący dorobek medali, jakie w tym czasie wywalczyli podopieczni Doroty Barcikowskiej. I półrocze dla Orłów zakończyło się zdobyciem 18 medali w 12 turniejach judo. Przed zawodnikami jeszcze II półrocze i kolejne starty, a więc szans na powiększenie tego dorobku na pewno nie zabraknie.

Zapraszamy serdecznie nowych adeptów judo do zapisywania się i udział w treningach judo już od września 2018r. do Kobylnicy lub Kończewa.