Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Duże sukcesy w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży

Podsumowanie zmagań odbyło się w Główczycach


Podaj dalej:
Gmina Kobylnica zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystego podsumowania trwających kilkanaście miesięcy zmagań młodych sportowców. W ręce trenerów i uczniów z naszej gminy trafiły też puchary i dyplomy za sukcesy odniesione w poszczególnych klasyfikacjach.

Mocnym akcentem zaznaczyli swoją obecność w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży uczniowie kobylnickich szkół. Z Główczyc, gdzie dokonano uroczystego podsumowania tegorocznej edycji całej imprezy, przywieźli aż sześć pucharów, które są nagrodą za osiągnięcie wysokich miejsc w poszczególnych klasyfikacjach. Wręczenia nagród i pucharów dokonali starosta słupski Zdzisław Kołodziejski oraz prezes Słupskiego Szkolnego Związku Sportowego Jerzy Polak.

Tegoroczne sukcesy Gminy Kobylnica to:
- I miejsce w klasyfikacji generalnej gmin
- I miejsce w klasyfikacji generalnej gimnazjum w Kobylnicy
- I miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców dla gimnazjum w Kobylnicy
- I miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt dla gimnazjum w Kobylnicy
- III miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt dla szkoły podstawowej w Kobylnicy
- III miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców dla szkoły podstawowej w Kwakowie

Uroczyste zakończenie Powiatowej Olimpiady Młodzieży w tym roku zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Główczycach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych samorządów oraz dyrektorzy szkół.

Gminę Kobylnicę reprezentowali: Wójt Leszek Kuliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylnicy Jan Wild, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kwakowie Andrzej Wojtaszek, nauczycielki wychowania fizycznego z Kobylnicy Agnieszka Kwinta i Olga Kwapis oraz uczniowie i uczennice z obu szkół.