Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Kolejny medal na szyi młodego judoki

Kolejny medal na szyi młodego judoki

Maciej Jerszyński na podium w Grudziądzu


Podaj dalej:
Medalowa kolekcja Macieja Jerszyńskiego znów się powiększyła. Tym razem zawodnik UKS „Orzeł” Kończewo wywalczył brąz w Grudziądzu.

4 listopada odbył się Festiwal Judo Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. Wzięli w nim udział młodzi zawodnicy z północy kraju, tj. województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i wartmińsko-mazurskiego. Walki rozgrywano w trzech grupach wiekowych.

W tak silnie obsadzonym turnieju nie mogło zabraknąć Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Kończewo. W grupie dzieci urodzonych w latach 2009 i młodsi na matach mogliśmy oglądać popisy Macieja Jerszyńskiego.

- W kategorii wagowej do 37 kg stoczył zacięte cztery walki. Ostatecznie zajął III miejsce zdobywając brązowy medal – informuje Dorota Barcikowska, szkoleniowiec klubu z Kończewa.

Dla młodego judoki z Kończewa jest to kolejny sukces w karierze. Kilka tygodni temu udział w Międzynarodowym Turnieju Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego zakończył zdobyciem brązowego medalu.