Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Scenę wypełnią artyści. Początkujący oraz sławni

Młode talenty obok zespołu MOA


Podaj dalej:
Do najbliższego piątku przyjmowane są zgłoszenia do udziału w Przeglądzie Talentów Muzycznych, którego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Swoje umiejętności mogą zaprezentować soliści, duety, wokaliści i instrumentaliści. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie koncert zespołu MOA – laureatów tegorocznego koncertu Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Masz talent i chcesz się nim podzielić? Marzysz o debiucie na profesjonalnej scenie? Teraz jest na to szansa. Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zaprasza młodych artystów do udziału w drugiej edycji Przeglądu Talentów Muzycznych. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 6 października.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie Karty zgłoszenia (załącznik nr 1 do regulaminu dostępnego na www.kobylnica.pl) oraz złożenie jej do dnia 6 października 2017 roku do sekretariatu Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. W Przeglądzie mogą uczestniczyć chętni w wieku od 13 roku życia bez względu na miejsce zamieszkania.

Przegląd Talentów Muzycznych odbędzie się w Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20/4 w dniu 13 października 2017 roku o godzinie 16:00. Wstęp dla publiczności na Przegląd Talentów Muzycznych jest bezpłatny. Dla laureatów Przeglądu Talentów Muzycznych przewidziane są interesujące nagrody.

Celem imprezy jest popularyzacja i wspieranie muzycznych talentów, kształtowanie umiejętności wokalnych i instrumentalnych oraz rozwijanie aktywności twórczej młodych ludzi. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się uatrakcyjnić całe wydarzenie specjalnym koncertem z udziałem zwycięzców tegorocznego koncertu Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zespół MOA.

MOA – to zespół, który w ostatnich miesiącach przebojem wdziera się na polską scenę muzyczną. Jego wokalistką, a zarazem autorką tekstów i kompozytorką, jest Marta Fitowska. Laureatka wielu konkursów i festiwali muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym m.in. Nagrody Głównej i Specjalnej w Maratonie Piosenki Osobistej (Świecie 2014), I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej (Hajnówka 2015), Grand Prix Ogólnopolskich Impresji Artystycznych "Śpiewające Obrazy" (Mrągowo 2016), Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu In Memoriam Grzegorz Ciechowski (Tczew 2016) czy I nagrody oraz Nagrody Publiczności na Festiwalu im. Andrzeja Zauchy "Serca Bicie" (Bydgoszcz 2017). Pochodzi z Północy i tam, razem z Łukaszem Spoczyńskim w 2015 roku założyli zespół MOA.

Ich twórczość to przestrzenne i melodyjne granie opowiadające niezwykłe historie. W listopadzie nakładem Polskiego Radia ukazał się ich pierwszy singiel "Ile udźwignie niebo". W lipcu tego roku wyruszyli w trasę koncertową po Chinach, która obejmowała koncerty m.in. w Szanghaju, Pekinie czy podczas Chengdu International Youth Music Festival. Zdobyli Nagrodę Główną im. Anny Jantar w koncercie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2017. Obecnie pracują nad swoją debiutancką płytą.

Wystąpią:
Marta Fitowska- śpiew
Łukasz Spoczyński - instrumenty klawiszowe
Kamil Owczarek - wiolonczela

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Więcej o Przeglądzie Talentów Muzycznych znajdziesz tutaj.