Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Ostatnie Bale Seniora w tym roku

Za nami czternaście spotkań


Podaj dalej:
Kobylnica, Płaszewo i Kwakowo – to w tych miejscowościach odbyły się ostatnie w tym roku Bale Seniora. Trwający miesiąc cykl spotkań z najstarszymi mieszkańcami Gminy Kobylnica dobiegł końca. Pozostały za to wspomnienia.

Na ostatni weekend listopada zaplanowano ostatnie w tym roku Bale Seniora. W piątek odbył się on w Kobylnicy, natomiast dzień później w Płaszewie i Kwakowie. Tym samym zakończył się cykl czternastu spotkań adresowanych do najstarszych mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Ostatnie imprezy przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy mieli okazje skosztować wielu pysznych dań, spotkać się i podyskutować we wspólnym gronie, a także, a może przede wszystkim, bawić się przy muzyce elektronicznej i występach zespołów, które zaproszono specjalnie na te okazje. To sprawiło, że wśród seniorów trudno było znaleźć choć jedną osobę, która opuszczałaby bal z poczuciem niezadowolenia. Wręcz przeciwnie – na twarzach malowały się uśmiech i radość. Miłą niespodzianką dla uczestników poszczególnych wydarzeń były również prezenty przygotowane przez władze Gminy Kobylnica. Goście otrzymywali nowe kalendarze oraz debiutancką płytę zespołu „Ale Babki”. Tradycją stało się też wręczenie najstarszym wśród obecnych na sali pamiątkowej wiązanki kwiatów.

Sobotnie spotkania w Płaszewie i Kwakowie zakończyły cykl Bali Seniora w Gminie Kobylnica. Nastroje towarzyszące uczestnikom poszczególnych wydarzeń pozwalają przypuszczać, że był to dla nich bardzo radosny czas, pełen zabawy i entuzjazmu.

- Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie poszczególnych wydarzeń. Mam tu na myśli instruktorów Centrum Kultury i Promocji, Sołtysów, członków Rady Sołeckiej oraz młodych wolontariuszy. Wiem, że wymagało to poświęcenia czasu i energii, ale udało się osiągnąć niesamowity efekt. Wywołaliśmy uśmiech na twarzach setek osób. To chyba największa nagroda – mówił po zakończeniu ostatniego ze spotkań Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński.