Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Koncert Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing

zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z koncertu


Podaj dalej:

W sobotni wieczór (18.10.2014) w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, przy Sali wypełnionej po brzegi, o godzinie 19.00 rozpoczął się koncert Macieja Maleńczuka.
Maleńczuk to jeden z najpopularniejszych polskich muzyków. Zaczynał grając na krakowskich ulicach. W 1981 roku odmówił spełnienia służby wojskowej, dwa lata spędził za to w więzieniu. Jest poetą - autorem "Chamstwa w Państwie”. Jego muzyka dociera do wielu pokoleń. Efektem jest 10 złotych i platynowych płyt, dwa Muzyczne Fryderyki. Występował z zespołem Pudelsi, Homo Twist. Był jurorem w Idolu. Odznaczony medalem Gloria Artis.
Nic dziwnego, że na koncercie była pełna sala, choć za bilet trzeba było zapłacić 90 złotych. Koncert rozpoczął się punktualnie. Na scenie pojawił się sam Maciej Maleńczuk, w czerwonej koszuli ze stojącym kołnierzem, nieodłącznych okularach przeciwsłonecznych i wielkim sygnetem na palcu. Towarzyszyła mu świetna ekipa - zespół Psychodancing w składzie Maciej Muraszko (perkusja), Andrzej Laskowski (gitara basowa), Kuba Frydrych (gitara), oraz Grzegorz Stasiuk (electronic keyboard). Z zespołem w tym składzie wokalista wydał już trzy płyty studyjne i jedną koncertową. Witajcie, i zapraszam w podróż po moim skomplikowanym życiorysie. Artystycznym - przywitał publiczność Maleńczuk.
Na koncercie zaprezentował m.in. piosenki znane publiczności z radiowych list przebojów -,,Dawna dziewczyno'', ,,Nie wiem czy wierzę jej'', "Tango libido”, ,,Ostatnia nocka", „Synu”, itd. Był też instrumentalny, jazzowy popis zespołu Psychodancing. W trwającym prawie dwie godziny koncercie zaprezentował również własne aranżacje piosenek innych wykonawców np. „ Nigdy więcej” Piotra Szczepanika czy „Płonie stodoła” Czesława Niemena, jak i wiele utworów, które dopiero pojawią się na nowej płycie Artysty.
Oczywiście był też bis - piosenka pt. ,,Vladimir'', która zakończyła spotkanie z Maleńczukiem i Psychodancing.