Judocy z UKS „Orzeł” Kończewo z medalami w Gdańsku
14 marca 2026 r. w Ergo Arena odbył się turniej judo SEKCJA SPORT JUDO CUP 2026, w którym rywalizowało około 500 zawodniczek i zawodników z 29 klubów z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Kończewo, którzy wrócili z zawodów z czterema medalami.
W kategorii wiekowej dzieci urodzonych w latach 2016–2017:
- Maja Kłobuch (28,8 kg) – I miejsce, złoty medal
- Nikola Kołodziej (28,8 kg) – II miejsce, srebrny medal
W kategorii wiekowej dzieci urodzonych w latach 2014–2015:
- Maja Wąsowicz (37,9 kg) – III miejsce, brązowy medal
- Wiktor Juchniewicz (48,3 kg) – III miejsce, brązowy medal
Szczególnie emocjonujący był finał w kategorii wagowej do 28,8 kg, w którym spotkały się zawodniczki z Kończewa – Maja Kłobuch i Nikola Kołodziej. Obie judoczki pewnie wygrały wcześniejsze pojedynki i awansowały do walki o złoty medal. Po wyrównanym pojedynku zwyciężyła Maja Kłobuch, która efektowną techniką zakończyła walkę przed czasem.
Po brązowe medale sięgnęli również Maja Wąsowicz oraz Wiktor Juchniewicz. Oboje dotarli do półfinałów, gdzie ulegli rywalom z Trójmiasta, zajmując ostatecznie bardzo dobre trzecie miejsca.
Zawodników do turnieju przygotowała trenerka Dorota Prokopiuk (3 DAN).
Realizowane zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Kobylnica.
.jpg)

