Gmina Kobylnica
Powróć do: Fundusz Dopłat BGK

Wsparcie z Funduszu Dopłat na budowę budynku

Flaga i Godło Polski

Projekt „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Kobylnicy przy ul. Głównej 35" współfinansowany ze środków Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego w ramach umowy nr BSK/21/22/0002308 zawartej w dniu 07.02.2022 r.

Gmina Kobylnica powiększyła swoją bazę mieszkań komunalnych poprzez realizację inwestycji przy ulicy Głównej w Kobylnicy. Inwestycja obejmowała budowę budynku, w którym znajduje się 12 mieszkań, w tym 4 dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nowy budynek składa się z piwnicy oraz trzech kondygnacji mieszkaniowych. W środku wygospodarowano miejsce na dwanaście lokali, w tym cztery specjalnie zaprojektowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Sześć mieszkań to lokale dwupokojowe z aneksem kuchennym i łazienką o powierzchni do 45 m2, natomiast pozostałe sześć to mieszkania trzypokojowe także z aneksem kuchennym i łazienką o powierzchni ponad 50 m2.

Kwota projektu ogółem: 6 243 301,20 zł, w tym kwota dofinansowania: 3 440 322,52 zł.

Beneficjent: Gmina Kobylnica

Inwestycja zakończona