Gmina Kobylnica

Ćwiczenia OSP z zakresu technik gaszenia pożarów wewnętrznych

W Kruszynie odbyły się gminne ćwiczenia z zakresu technik gaszenia pożarów  wewnętrznych dla strażaków Ochotniczych Straż Pożarnych naszej gminy. Miały one na celu pokazanie niebezpiecznych zjawisk pożarowych, które mogą napotkać strażacy.

- W szkoleniu wzięło udział kilkudziesięciu druhów z terenu gminy, m.in. z jednostek OSP Wrząca, OSP Sycewice, OSP Sierakowo, OSP Lulemino i OSP Kruszyna. Szkolenie było podzielone na dwa etapy - mówi Paweł Zielonka, Komendant Gminny ZOSP RP w Kobylnicy.

Pierwszy etap dotyczył wejścia do płonącego budynku zgodnie z procedurą, czyli:
- jak zrobić to bezpiecznie,
- jak bezpiecznie się przemieszczać po strefie zagrożenia,
- jak zbudować linię gaśniczą wewnątrz budynku, gdy zajdzie taka potrzeba.

Drugi etap szkolenia dotyczył ewakuacji osób poszkodowanych z pomieszczenia.

- W płonącym budynku należało najpierw zlokalizować strażaka, który potrzebował pomocy w wyniku braku powietrza w aparacie, a następnie udzielenie mu tej pomocy oraz przystąpienie do ewakuacji ze strefy zagrożenia - wyjaśnia Paweł Zielonka.

Strażacy także ćwiczyli podawanie prądów wody, omawiali zastosowanie możliwych rozwiązań związanych z problematyką działań przy pożarach wewnętrznych, metody sprawnej i szybkiej lokalizacji pożaru w dużym zadymieniu oraz ewakuacji osób poszkodowanych ze strefy zagrożenia.

Galeria zdjęć

DSC_0001 DSC_0008 DSC_0011 DSC_0014 DSC_0021 DSC_0023 DSC_0025 DSC_0029 DSC_0031 DSC_0033 DSC_0036 DSC_0051 DSC_0053 DSC_0059 DSC_0061 DSC_0066 DSC_0071 DSC_0088 DSC_0089 DSC_0103 DSC_0104 DSC_0112 DSC_0125 DSC_0135 DSC_0162
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności