Gmina Kobylnica

Zmiana zasad funkcjonowania Urzędu Gminy i jednostek

Szanowni Państwo,

W związku z opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia komunikatem dotyczącym objęcia od 3 października powiatu słupskiego żółtą strefą zagrożenia oraz w trosce o zdrowie mieszkańców naszej Gminy, pracowników Urzędu i jednostek organizacyjnych wprowadzam następujące zasady funkcjonowania:

1.    Od dnia 5 października 2020 r. do odwołania Urząd Gminy obsługiwał będzie mieszkańców po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty z merytorycznym pracownikiem. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej.

2.    Kasa Urzędu będzie nieczynna. Wszelkiego rodzaju należności wobec gminy wpłacać proszę z wykorzystaniem elektronicznych form płatności. Numery kont bankowych dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Kobylnica.

3.    W celu ułatwienia kontaktów z mieszkańcami Gminy w sprawach urzędowych przy drzwiach wejściowych Urzędu Gminy została uruchomiona skrzynka umożliwiająca pozostawianie korespondencji niewymagające potwierdzenia odbioru.

Zasady postępowania na zagrożonym terenie przygotowuje i opracowuje Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z innymi Ministerstwami uwzględniając specyfikę działania różnych obszarów w zakresie aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Opublikowane wytyczne dostępne są na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Jednocześnie informuję, że w dalszym ciągu wszelkiego rodzaju sprawy urzędowe można też załatwić poprzez platformę ePUAP, umożliwiającą realizację swoich praw i obowiązków bez potrzeby narażania się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia poprzez przypadkowy kontakt z osobami zakażonymi chorobą zakaźną COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV2. Sposób założenia i prowadzenia korespondencji z wykorzystaniem profilu zaufanego dostępny jest na stronie Centralnego Ośrodka Informatyki.

 Wójt Gminy Kobylnica

/-/

Leszek Kuliński

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności