Gmina Kobylnica

Złote medale dla judoczek z Kończewa 

Ponad 200 młodych judoków i judoczek z całej Polski rywalizowało w XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Judo im. Ewy Larysy Krause, który zorganizowany został 7 czerwca w Dąbrowie.  Wśród startujących nie zabrakło reprezentantek Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Kończewo, które wróciły z zawodów ze złotymi medalami.

W kategorii wiekowej dzieci (roczniki 2015–2016) złote medale zdobyły:

Nikola Kołodziej (27 kg) – 3 zwycięstwa przed czasem
Maja Wąsowicz (36 kg) – 4 zwycięstwa przed czasem

Obie zawodniczki zaprezentowały się znakomicie, wygrywając swoje pojedynki efektownymi rzutami i skutecznymi trzymaniami, nie dając szans rywalkom. Ich dominacja na tatami była bezdyskusyjna.

Na zdjęciu zawodniczki UKS Orzeł Kończewo z medalami.

Turniej, rozgrywany tradycyjnie na świeżym powietrzu, wyróżnia się wyjątkową atmosferą – maty rozstawione są pod namiotami, a wydarzeniu towarzyszy rodzinny piknik. Pomimo swobodnej scenerii, emocje sportowe sięgały zenitu, a kibice nie szczędzili dopingu.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i statuetkami, a wszyscy uczestnicy – również poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.

Młode judoczki z Kończewa do zawodów przygotowała trenerka Dorota Prokopiuk (3 DAN).

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności