Gmina Kobylnica

X Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolędować Małemu" w GCKiP w Kobylnicy

Zdjęcie z gminnego konkursu kolęd i pastorałek

Dnia 20.12.2022 r odbył się X  Gminny  Konkurs Kolęd i Pastorałek ,, KOLĘDOWAĆ MAŁEMU" w sali teatralnej  Gminnego Centrum Kultury w Kobylnicy.

Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci, rozbudzanie w nich chęci do śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie talentów muzycznych, kształtowanie właściwych postaw podczas prezentacji wokalnej, integracja społeczności szkolnych terenu gminy Kobylnica, poszerzanie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych.
       Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Sycewicach. W konkursie wzięło udział 40 osób z  pięciu   Szkół Podstawowych  Gminy Kobylnica.

 

 

Młodzi wokaliści zaprezentowali się w czterech kategoriach.

klasy I-III, IV-VI i VII-VIII.

 

Jury w składzie:

Przewodniczący- Ksiądz Arkadiusz Oslislok,

członkowie komisji-Dorota Gelecińska, Teresa Kozak wyłoniło następujących laureatów.

 

W kategorii I - klasy I-III

I miejsce . Jakub Knut,

II miejsce Julia Ernestowicz

III miejsce Emilia Kowalska

wyróżnienia, Laura Ulanowska, Magdalena Grad

 

Ponadto w tej kategorii wystąpił zespołów wokalny w składzie:

Lilianna Chowaniec, Wiktoria Bojarska, Nadia Pawlicka, Laura Brzykcy, Joanna Wojtasiak i Zofia Weiner. Zespół został wyróżniony przez jury.

 

W kategorii II-  klasy IV-VI

I miejsce Hanna Siwiec

II miejsce Maria Mondrzejewska

III miejsce  Laura Kopiniak, Lilianna Laszkiewicz

wyróżnienia- Maria Leśnik, Zuzanna Majewska, Aleksandra Słomczyńska, Marcel Kowalewski

 

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce Anna Senger

II miejsce Nadia Podlasek

III miejsce Malika Stelmaszczuk

wyróżnienia-Zuzanna Grzebielucha, Hanna Strugała, Maja Majkowska

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności