Gmina Kobylnica

UKS Orzeł z Kończewa znów na podium

Dżudocy z Kończewa znów na czołowych miejscach. 

W dniu 16 marca 2022 roku w Słupsku odbył się III Rzut Słupskiej Szkolnej Ligi Judo w roku  szkolnym 2021/2022. W zawodach startowali zawodnicy w dwóch rocznikach 2013 – 2014
oraz 2007 – 2012.  Ogółem 71 zawodniczek i zawodników z 23 szkół słupskich, powiatu słupskiego i Bytowa. Organizatorem zawodów był TS Judo Gryf Słupsk.

Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Kończewo reprezentowały dzieci urodzone w latach:

1)    2013-2014: Jakub Niewiadomski w wadze do 37 kilogramów,

2)    2007-2012:

Maciej Wrześniak w kategorii wagowej do 28 kilogramów,

Mikołaj Kirko w wadze do 50 kilogramów,

Aleksander Przyborek do 51 kilogramów,

Kamil Pacak w kategorii powyżej 90 kilogramów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentującym UKS „Orzeł” Kończewo był Maciej Wrześniak, który zdecydowanie i szybko pokonał przeciwników czego rezultatem było zajęcie I miejsca w swojej kategorii. Aleksander Przyborek, Kamil Pacak i Jakub Niewiadomski zajęli II miejsca na podium, a Mikołaj Kirko, który powrócił do zawodów po kontuzji zajął IV miejsce.

Po trzech Rzutach Szkolnej Ligi Judo w punktacji wspólnej dla dziewcząt i chłopców, klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco: I m-ce SP 10 Słupsk, II m-ce SP 2 Bytów, III m-ce SP Kobylnica, VII m-ce SP Kończewo.

Do startu zawodników przygotowała trenerka mgr Dorota Prokopiuk – 2 DAN.

Wszystkim Gratulujemy.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności