Gmina Kobylnica

Tworzymy rap - bezpłatne warsztaty hiphopowe

Hip-hop to nie tylko muzyka – to sposób wyrażania siebie, opowiadania o emocjach i codzienności w rytmie bitu. Już wkrótce młodzież z Gminy Kobylnica będzie miała okazję przekonać się o tym podczas wyjątkowych warsztatów „Tworzymy rap”. Bo hip-hop to więcej niż muzyka – to głos młodego pokolenia.

Za mikrofonem i w studiu pojawią się Marczi i Tolu, lokalni raperzy, którzy wprowadzą uczestników w świat hip-hopu i pokażą, jak tworzyć autorskie teksty – szczere, poruszające i prawdziwe. Towarzyszyć im będzie pedagog Przemysław Kaca z Fundacji Latorośl. Zadba on o atmosferę pracy i integrację grupy.

Podczas zajęć młodzi uczestnicy nie tylko napiszą swoje pierwsze wersy, ale także nagrają profesjonalny utwór w mobilnym studiu nagrań. To będzie okazja, by odkryć własny głos, porozmawiać o emocjach, życiowych wyborach i wyzwaniach, które stawia dorastanie.

Na zakończenie warsztatów czeka ich prawdziwy finał – występ na żywo z własnym numerem rapowym, przy akompaniamencie podkładu. Każdy uczestnik otrzyma także nagrany utwór w formie cyfrowej.

Projekt łączy pasję do muzyki z działaniami profilaktycznymi – daje młodym ludziom alternatywę dla nudy i ryzykownych zachowań, promuje zdrowy styl życia, integrację rówieśniczą oraz pozytywną identyfikację z lokalną społecznością.

Warsztaty odbywać się będą w poniższych świetlicach w Gminie Kobylnica:

Świetlica wiejska w Kuleszewie | 13 i 27 października | godz. 16:30

Świetlica wiejska w Łosinie | 15 i 29 października | godz. 16:00

Świetlica wiejska w Sycewicach | 9 i 23 października | godz. 16:00

Projekt realizowany jest ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziała Narkomanii na lata 2024-2027 w Gminie Kobylnica.

plakat tworzymy rap

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności