Gmina Kobylnica

Recital fortepianowy dla młodzieży w GCKiP w Kobylnicy

W środę (20.09.2023) uczniowie z pięciu szkół znajdujących się na terenie Gminy Kobylnica uczestniczyli w recitalu fortepianowym, który zorganizowano w GCKiP w ramach 57. Festiwalu Pianistyki Polskiej. Spotkanie poprowadziła Teresa Przeradzka, a za klawiaturą fortepianu usiadł Bartosz Wiśniewski. 

Koncerty muzyki klasycznej w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, które przygotowywane są w ramach corocznego Festiwalu Pianistyki Polskiej to już tradycja.  Wczoraj młodzież z gminnych szkół miała przyjemność wziąć udział w recitalu fortepianowym Bartosza Wiśniewskiego, młodego i uzdolnionego pianisty oraz laureata konkursów o randzie krajowej i międzynarodowej.  Koncert poprowadziła Teresa Przeradzka z Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, która zadbała, by atrakcyjność spotkania była dostosowana do młodzieży.

Podczas recitalu zagrano mazurki, walce i etiudy stworzone przez Fryderyka Chopina, a także zapoznano młodych słuchaczy z twórczością innych mistrzów muzyki klasycznej. Ponadto prowadząca wzbogaciła koncert o liczne ciekawostki związane z historią powstania instrumentów oraz życiem wielkich twórców. 

Jednocześnie pierwszego października o godzinie 17. zapraszamy na kolejny w GCKiP w wykonaniu Bartosza Wiśniewskiego. Darmowe wejściówki można odbierać w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20/4.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności