Gmina Kobylnica

Osoby będące w kryzysie bezdomności

W związku z utrzymującymi się niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kobylnicy wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy  w ostatnich dniach kontrolowali miejsca pobytu osób będących w kryzysie bezdomności na terenie gminy mając na celu ochronę życia i zdrowia, gdyż niskie temperatury stanowią największe zagrożeniem tych osób. W trakcie patrolu gdy napotkano osoby w kryzysie bezdomności informowano oraz przekazywano numery telefonów w przypadku pilnej potrzeby pomocy w formie schronienia, odzieży, posiłku lub bezpośredniego zagrożenia życia. Nadmienić należy, iż  Straż Miejska w ramach codziennych patroli lub wspólnych służb z Posterunkiem Policji w Kobylnicy nadal będzie w okresie zimowym  zwracała szczególną uwagę na osoby mogące potrzebować takiej pomocy.

Strażnik Miejski kontrolujący ambonę na której mogą przebywać osoby bezdomne

wizyta strazników oraz OPS w pustostanie

kontrola pustostanu

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności