Gmina Kobylnica

Nowy wóz strażacki dla OSP w Sierakowie

W Sierakowie odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie jednostce OSP Sierakowo ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN GBA 5/32. Pojazd został pozyskany z Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Słupsku, dzięki przychylności Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku Pana nadbrygadiera Piotra Sochy.

Uroczystym apelem, podniesieniem flagi państwowej na maszt, odegraniem hymnu i złożeniem meldunku przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Kobylnicy druha Pawła Zielonki rozpoczęły się przed remizą strażacką oficjalne uroczystości. Przybyłych gości i strażaków powitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kobylnicy Wójt Leszek Kuliński, który złożył także życzenia pomyślności strażakom i ich rodzinom. W uroczystości uczestniczyli m.in. Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Pomorskiego druh Andrzej Małyszka, Wicewojewoda Pomorski Aleksander Jankowski, Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg.  Wojciech Berent, Komendant Miejski PSP w Słupsku mł. bryg. Krzysztof Trocki oraz Naczelnik Ośrodka Szkolenia PSP w Słupsku bryg. Lech Boryła. Obecni byli również radni gminy Kobylnica, sołtysi, kierownicy i dyrektorzy jednostek, prezesi i naczelnicy gminnych OSP i mieszkańcy gminy. Uroczystego poświęcenia samochodu dokonał Proboszcz Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy ksiądz Marek Konkol.

Uroczystość była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń: Brązową Odznakę Honorową „Zasłużony Dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego” otrzymał druh Grzegorz Jopek – Kronikarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kobylnicy i wiceprezes OSP Wrząca; złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: druh Roman Skóra oraz druh Michał Skóra z OSP Sierakowo; srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: druh Łukasz Puć z OSP Wrząca oraz druh Dariusz Żygłowicz z OSP Lubuń; brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: druh Filip Tates z OSP Lulemino oraz druh Szymon Kłak z OSP Sierakowo. Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali: druh Wojciech Parulski i druh Rafał Mytryszyn z OSP Sycewice oraz druhna Patrycja Jaśkiewicz z OSP Kruszyna.

W trakcie wydarzenia został przekazany na ręce naczelników OSP sprzęt zakupiony z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. W ramach projektu dla jednostek OSP z terenu gminy Kobylnica został zakupiony sprzęt o wartości 60 600 zł. Dotacja celowa z Funduszu Sprawiedliwości wyniosła 60 000 zł. Zakupiony sprzęt to m.in.: kominiarki ognioodporne, rękawice techniczne, węże tłoczne W75, węże tłoczne W42, węże tłoczne W52, prądownice, ubrania specjalne, drabiny nasadkowe, pompa szlamowa, rozdzielacz, narzędzie wielofunkcyjne hooligan, pachołki drogowe, mostki przejazdowe itp.

Galeria zdjęć

DSC_0662 DSC_0663 DSC_0664 DSC_0671 DSC_0672 DSC_0673 DSC_0674 DSC_0675 DSC_0676 DSC_0680 DSC_0682 DSC_0683 DSC_0684 DSC_0690 DSC_0692 DSC_0695 DSC_0700 DSC_0702 DSC_0703 DSC_0703b DSC_0703c DSC_0704 DSC_0705 DSC_0707 DSC_0710 DSC_0712 DSC_0714 DSC_0716 DSC_0717 DSC_0720 DSC_0724 DSC_0726 DSC_0729 DSC_0731 DSC_0735 DSC_0736 DSC_0738 DSC_0745 DSC_0746 DSC_0749 DSC_0757 DSC_0764 DSC_0771 DSC_0772 DSC_0775 DSC_0778 DSC_0789 DSC_0791 DSC_0792 DSC_0800 DSC_0801 DSC_0805 DSC_0806 DSC_0809 DSC_0811 DSC_0813 DSC_0816 DSC_0817 DSC_0821 DSC_0833 DSC_0834 DSC_0835 DSC_0835b DSC_0836 DSC_0839 DSC_0843
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności