Gmina Kobylnica

Marcin Gawlik na podium Pucharu Świata !

Zawodnik Spartans Kobylnica wywalczył brązowy medal na imprezie w ramach II Pucharu Świata w Karate WUKF.

W zawodach Pucharu Świata zorganizowanych w Szczecinie udział wzięło pół tysiąca karateków z 20 państw. W kategorii weteranów (kategoria 41-46 lat) walczył mieszkaniec naszej Gminy Pan Marcin Gawlik. Łącznie stoczył dwie walki, z Niemcem i Czechem. Po wygranym pojedynku z niemieckim zawodnikiem przegrał walkę z Czechem o wejście do finału w stosunku 4:1. Ostatecznie zajął wysokie 3 miejsce. U boku reprezentanta Kobylnicy asystował Pan Zygmunt Podgórniak – trener Klubu Sportowego SPARTANS Kobylnica. Warto dodać, że Marcin jest zawodowym żołnierzem 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, a karate trenuję od ponad 30 lat.

- „Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym mimo panującej pandemii koronawirusa. Zawodnicy dali z siebie maksimum swoich możliwości. Walki były niezwykle zacięte i emocjonujące. Zwłaszcza dla trenerów” – skomentował Pan Zygmunt Podgórniak.

Bardzo cieszymy się, że mamy tak dobrych zawodników w naszej Gminie. Serdecznie gratulujemy medalu !