Kolejny sukces młodych judoków z Kończewa
W dniu 30 maja w Dąbrowie odbył się XXIX Ogólnopolski Turniej Judo pamięci Ewy Larysy Krause. Startowało ok. 260 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z województwa zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego w czterech kategoriach wiekowych tj. dzieci urodzonych w latach 2020 i młodsi, 2018-2019, 2016-2017 i 2014-2015.
Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Kończewo reprezentowali:
1/ w kategorii wiekowej dzieci urodzonych w latach 2016-2017:
- Nikola Kołodziej – 30 kg – I miejsce, złoty medal
- Maja Kłobuch – 31 kg – III miejsce, brązowy medal
2/ w kategorii wiekowej dzieci urodzonych w latach 2014-2015:
- Wiktor Juchniewicz – 49 kg – II miejsce, srebrny medal
Cała trójka zawodników z Kończewa zaprezentowała wysoki poziom umiejętności i zasłużyła na pochwałę. Stoczyli po trzy, bardzo dobre walki. Zawody rozgrywane były pod „otwartym” namiotem a tatami rozłożone przy boisku co jest dodatkową atrakcją dla dzieci i kibiców. Ten turniej jest wyjątkowy, zawsze integrujący środowisko judo. Nie zapominamy, że odbywa się z pamięcią o zmarłej judoczce z Koszalina Ewie Larysie Krause – piątej zawodniczce Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996r., złotej medalistce Mistrzostw Europy oraz wielokrotnej Mistrzyni Polski.
Wyjazd na zawody zrealizowany został dzięki współpracy i współfinansowaniu ze środków Gminy Kobylnica. To był ostatni start podopiecznych trenerki Doroty Prokopiuk w tym półroczu. Zawodnicy UKS „Orzeł Kończewo startowali łącznie w 11 turniejach zdobywając 35 medali /w tym 16 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych/ oraz 2 miejsca punktowane /IV-VII/. Czerwiec to czas na doskonalenie technik i podnoszenie kwalifikacji podczas egzaminów na kyu /wyższe pasy/.
Już od września 2026r. zapraszamy chętnych do zapisywania się na zajęcia judo w Kończewie (tel. 506197209).

