Gmina Kobylnica

Kolejna szansa na bezpłatną mammografię w Kobylnicy

Już 11 czerwca 2025 r. (środa) w godz. 9:00-17:00 mieszkanki Kobylnicy będą mogły bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne w nowoczesnym mammobusie, który zaparkuje obok Centrum Kultury i Promocji przy ul. Wodnej 20/4. To doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie.

Z badania mogą skorzystać wszystkie kobiety w wieku od 45 do 74 lat – to właśnie dla nich Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje mammografię w ramach programu profilaktycznego.

– Badanie trwa zaledwie 5 minut, jest bezpieczne, bezbolesne i może uratować życie – mówi Dorota Sepko, prezes Stowarzyszenia Moja Mammografia. – W natłoku codziennych obowiązków warto znaleźć chwilę dla siebie. Nic nie jest ważniejsze niż zdrowie.

Choć profilaktyka może uchronić przed chorobą, tylko 32% uprawnionych kobiet w Polsce korzysta z bezpłatnych badań mammograficznych – alarmują dane NFZ. A przecież rak piersi to wciąż najczęstszy nowotwór wśród Polek. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych znacząco zwiększa szanse na pełne wyleczenie.

– W naszych mammobusach wykonujemy około tysiąc badań dziennie, ratując życie średnio pięciu kobiet każdego dnia – podkreśla Andrzej Stencel, prezes Geneva Trust Polska, największego w kraju realizatora badań mammograficznych.

Jak się zapisać?

Rejestracja na badanie jest szybka i prosta:

online: rejestracja.mojamammografia.pl
telefonicznie: 58 767 34 44
Na badanie należy zabrać dowód tożsamości. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Nie zwlekaj – podaruj sobie zdrowie i skorzystaj z okazji, gdy mammobus zawita do Kobylnicy!

Więcej informacji o programie oraz pozostałych terminach i lokalizacjach:
https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/programy-profilaktyczne/mammobusy/

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności