Gmina Kobylnica

Jednostki OSP z Gminy Kobylnica uczestniczyły w powiatowych ćwiczeniach straży pożarnej

W sobotę na terenie Gminy Kobylnica odbyły się Powiatowe Ćwiczenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej  miasta Słupska i powiatu słupskiego, w których uczestniczyły także trzy jednostki OSP z Gminy Kobylnica: OSP Wrząca, OSP Sycewice i OSP Sierakawo. 

W corocznych ćwiczeniach udział wzięły wszystkie jednostki OSP z powiatu słupskiego należące do KSRG oraz jednostki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. W sumie ponad 30 zastępów, których zadaniem podczas ćwiczeń było doskonalenie współpracy, komunikacji i ogólnej koordynacji zadań w trakcie akcji ratowniczych. Ćwiczenia opierały się na scenariuszu według którego, w lasach nieopodal miejscowości Łysomice doszło do zaprószenia ognia. Celem głównym do osiągnięcia było  utrzymanie podawania wody z linii gaśniczych na  całą powierzchnię pożaru  przez  około 20 minut. 

Ćwiczenia zakończyły  się wspólnym podsumowaniem oraz wspólną rozmową na temat wykonywanych działań w obecności m.in. Zastępcy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku st. bryg. Wojciecha Berenta. 

Kolaż zdjęć z ćwiczeń powiatowych

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności