Gmina Kobylnica

Finałowy Turniej Słupskiej Szkolnej Ligi Judo i Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych

W dniu 17 maja w Słupsku odbył się ENGIE CUP. Finałowy Turniej Słupskiej Szkolnej Ligi Judo i Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych. Startowało 89 zawodników i zawodniczek z 31 szkół z powiatu słupskiego i bytowskiego. W ramach Ligi Szkolnej odbyły się cztery turnieje w roku szkolnym 2022/2023. Po zakończeniu zawodów najlepsi z poszczególnych kategorii otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale a pięć najlepszych szkół zostało uhonorowanych pucharami w klasyfikacji drużynowej.

            Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Kończewo reprezentowali:

1) ze Szkoły Podstawowej w Kończewie: 

- Kołodziej Nikola w wadze do 21kg – I miejsce złoty medal

- Kawalec Maja w wadze do 26kg – II miejsce srebrny medal

- Wąsowicz Maja w wadze do 29kg – III miejsce brązowy medal

- Wrześniak Maciej w wadze do 34kg – IV miejsce

- Kirko Norbert w wadze do 36kg – IV miejsce

- Kłobuch Piotr w wadze do 38kg – I miejsce złoty medal

- Przyborek Aleksander w wadze do 51kg – I miejsce złoty medal

- Kirko Mikołaj w wadze do 58kg – II miejsce srebrny medal

2) ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy:

- Koseńczuk Miłosz w wadze do 25kg – I miejsce złoty medal

- Bemowska Kinga w wadze do 36kg – II miejsce srebrny medal

- Koseńczuk Dominik w wadze do 40kg – II miejsce srebrny medal

- Niewiadomski Jakub w wadze do 40kg – I miejsce złoty medal

3) ze Szkoły Podstawowej w Słonowicach:

- Iwanow Wiktor w wadze do 36kg – II miejsce srebrny medal

            Drużynowo po czterech rzutach ligi w roku szkolnym 2022/2023 na 31 startujących szkół: I miejsce zdobyła SP w Kobylnicy, II miejsce SP nr 4 w Słupsku, III miejsce SP nr 10 w Słupsku, IV miejsce SP w Kończewie i V miejsce SP w Smołdzinie.

Do startu zawodników przygotowała trenerka mgr Dorota Prokopiuk – 3 DAN.

 

drużyna_(002)  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności