Gmina Kobylnica

Udany start Orłów z Kończewa w turnieju „Sekcja Sport Judo Cup Gdańsk”

W dniu 16.04.2023r. odbył się turniej „Sekcja Sport Judo Cup Gdańsk”.  Startowało ok. 350 zawodników i zawodniczek z 12 klubów z województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Po zakończeniu zawodów najlepsi z poszczególnych kategorii otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale.

Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Kończewo reprezentowali, w grupie dzieci urodzonych w 2016r. Nikola Kołodziej, w grupie dzieci urodzonych w 2015r. Maja Wąsowicz i Miłosz Koseńczuk oraz w grupie dzieci urodzonych w 2013-2014r. Dominik Koseńczuk i Jakub Niewiadomski.

To był bardzo udany start naszych Orłów, którzy dominowali w swoich kategoriach wagowych i dzielnie walczyli. Nikola Kołodziej w wadze do 23kg nie dała szans przeciwniczkom i po wygraniu przed czasem czterech walk przez efektowne rzuty zdobyła złoty medal. Na najwyższym podium i złoty medal zdobyli także Dominik Koseńczuk w wadze do 37,9kg oraz Jakub Niewiadomski w wadze do 41,7kg. Chłopcy również stoczyli po cztery zwycięskie walki prezentując bardzo dobrą formę. Srebrny medal w wadze do 28,5kg zdobyła Maja Wąsowicz, która o złoto przegrała tylko decyzją sędziego. Walka była wyrównana i bez straty punktów. Brązowy medal tym razem zdobył Miłosz Koseńczuk w wadze do 25kg. 

Do startu zawodników przygotowała trenerka mgr Dorota Prokopiuk – 3 DAN.

od_lewej_z_tyłu_Dominik_Koseńczuk_Miłosz_Koseńczuk_Jakub_Niewiadomski_przód_Nikola_Kołodziej_i_Maja_Wąsowicz_(003) 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności