Gmina Kobylnica

I Turniej piłki nożnej pod nazwą „Spełniamy piłkarskie marzenia”

W sobotę 26 czerwca 2021 roku rozegrany został I Turniej piłki nożnej pod nazwą „Spełniamy piłkarskie marzenia”.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Gminę Kobylnica w ramach zadania publicznego: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej a organizatorem i jednocześnie pomysłodawcą imprezy był Pan Ryszard Hendryk, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta Sycewice przy współpracy z Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy oraz Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn piłkarskich. Swoimi zdobytymi umiejętnościami w grze popisywali się chłopcy z rocznika 2014 i młodsi. W niektórych drużynach występowały też dziewczęta.

Grano czwórkami. Czas meczu wynosił 12 minut. Najpierw rywalizowano w dwóch grupach, a następnie były dwa finały: złoty o miejsca jeden - pięć, srebrny o lokaty sześć - dziesięć. Triumfatorem i zdobywcą pucharu Wójta Gminy Kobylnica została ekipa Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta I Sycewice, której trenerem jest Ryszard Hendryk. Zwycięski zespół wygrał 8 meczów i strzelił 61 goli. Dalsza kolejność: 2. Bałtyk Koszalin, 3. FC Gowidlino, 4. Gwardia Koszalin, 5. Uczniowski Klub Sportowy Sparta II Sycewice, 6. Futbolaki Słupsk, 7. Akademia Piłkarska Gryf Słupsk, 8. Uczniowski Klub Sportowy Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie, 9. Żelki Żelkowo (ten zespół otrzymał puchar fair play), 10. Jantar Ustka. Wszystkie drużyny zasłużyły na gorące brawa!

Wręczania pucharów dokonał  Wójt Gminy Kobylnica - Leszek Kuliński.

W roli głównej imprezy wystąpił Janusz Chomontek, multirekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Tym razem 53-letni żongler podbijał futbolówkę 11 tysięcy razy głową i nogami. Pokaz żonglerki dedykowany świętej pamięci Kazimierzowi Górskiemu w setną rocznicę urodzin polskiego trenera wszech czasów.

W trakcie turnieju odbyło się również uroczyste podpisanie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę szatni z zapleczem sanitarnym przy boisku  w Sycewicach, która będzie służyła Klubowi Sportowemu „Sparta” Sycewice, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Sparta” Sycewice, a także szkole oraz lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć

Wręczanie medali i pucharów przez Wójta Gminy Kobylnicy Leszka Kulińskiego Podbijanie piłki przez Janusza Chomontka Osoby dokonujące wmurowania Aktu Erekcyjnego, Leszek Kuliński Wójt Gminy Kobylnica, Paweł Lisowski Starosta Słupski, Ryszard Hendryk Trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta Sycewice Janusz Chomontek i Leszek Kuliński Wójt Gminy Kobylnica Uczestnicy turnieju siedzący na murawie boiska i oglądający mecz Uczestnicy turnieju z pucharami z panią Marzeną Pietruk Żytkowską pełniącą obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sycewicach, Leszkiem Kulińskim Wójtem Gminy Kobylnica i Ryszardem Hendrykiem trenerem Sparty Sycewice Wójt gminy wręcza puchary zawodnikom
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności