Gmina Kobylnica

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

DSC_0512 

W dniu 28 marca w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie uczestniczyło 14 uczestników z pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Kobylnica. 

Podczas eliminacji uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe (klasy I-IV i V-VIII). Natomiast oceną ich umiejętności zajęło się czteroosobowe jury, w skład którego weszli strażacy-ochotnicy z gminnych jednostek OSP.

Uczniowie w trakcie eliminacji do turnieju musieli zmierzyć się z pisemnym testem oraz wykazać się praktyczną wiedzą na temat pożarnictwa. Sprawdzian pisemny składał się z kilkudziesięciu szczegółowych pytań wymagających bardzo dobrej znajomości tematu z zakresu funkcjonowania staży pożarnej. Między innymi musieli wykazać się znajomością wyposażenia wozów gaśniczych czy procedur podejmowania działań  ratowniczych. Następnie po sprawdzeniu testów, jury wyłoniono osoby, które najlepiej poradziły sobie z odpowiedziami i zakwalifikowały się do etapu ustnego. Tutaj uczestnicy musieli stawić czoła zagadnieniom o jeszcze większym stopniu trudności. Pytania dotyczyły na przykład identyfikacji zaprezentowanych elementów wyposażania strażackiego i sprecyzowania ich przeznaczania. 

Zwycięzcy, a także pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i upominki przekazane przez Wójta Gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego. Wszystkim uczestnikom, którzy przystąpili do eliminacji należą się gratulacje ponieważ wykazali się wysokim poziom wiedzy i dobrą znajomością tematu z zakresu pożarnictwa. 

Galeria zdjęć

DSC_0504 DSC_0513 DSC_0518 DSC_0521 DSC_0512 DSC_0505 DSC_0537 DSC_0538 DSC_0536 DSC_0542 DSC_0544 DSC_0571 DSC_0554 DSC_0559
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności