Gmina Kobylnica

Gmina Kobylnica wspólnie świętuje Dzień Europy!

W maju świetlice wiejskie w Gminie Kobylnica zamienią się w tętniące życiem europejskie centra kultury i smaku. Z okazji Dnia Europy instruktorzy wraz z mieszkańcami zapraszają do wspólnego celebrowania tradycji, obyczajów oraz kulinariów państw członkowskich Unii Europejskiej.

Dzień Europy, znany również jako Dzień Schumana, to wyjątkowy moment dla wszystkich obywateli Europy. Zgodnie z unijnym mottem „Zjednoczona w różnorodności” – oficjalnie przyjętym w 2000 roku – Europejczycy od lat pokazują, że działając razem, dbają o pokój, dobrobyt i chronią to, co najcenniejsze: bogactwo kultur, tradycji i języków.

Wzorem europejskich instytucji w Brukseli i Strasburgu, które na początku maja otwierają swoje drzwi dla zwiedzających, Gmina Kobylnica stawia na lokalną integrację połączoną z europejskim duchem. Warto w tym miejscu podkreślić, że Europa to nie tylko wielka polityka, ale przede wszystkim nasze wspólne dziedzictwo i wspólna przyszłość budowana na poziomie lokalnych społeczności.

Co czeka na uczestników w tym roku?

Podczas tegorocznych obchodów mieszkańcy będą mieli okazję wyruszyć w fascynującą podróż po sześciu europejskich krajach. W świetlicach zaprezentowane zostaną kultura, obyczaje oraz kuchnia wybranych państw.

Gdzie i kiedy świętujemy?

Wspólne obchody zaplanowano w okresie 4-8 maja. Do integracji zapraszają świetlice wiejskie w następujących miejscowościach:

·         4 maja, godz. 16:00 - świetlica wiejska w Płaszewie

·         5 maja, godz. 16:00 - świetlica wiejska we Wrzącej

·         7 maja, godz. 16:00 - świetlica wiejska w Widzinie

·         8 maja, godz. 16:00 - świetlica wiejska w Reblinie

plakat dzień europy

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności