Gmina Kobylnica

Gimnastyka dla zdrowia 2024

Do 31 marca br., trwa rekrutacja do  projektu "Gimnastyka dla zdrowia" którego celem jest realizacja zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno –kompensacyjnej . Ćwiczenia prowadzone będą przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Zajęcia będą dostosowane  do indywidualnych potrzeb uczniów. Celem głównym zadania jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, nauka utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała. W ramach planowanych zajęć, oprócz podporządkowania regularnej aktywności fizycznej celom terapeutycznym w zakresie m.in. kształtowania prawidłowej postawy i przeciwdziałania powstawaniu wad postawy, przewiduje się również ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność psychomotoryczną i motoryczną, wspomagające harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów klas I-VIII szkół podstawowych na terenie Gminy Kobylnica.

Informacje o rekrutacji udzielają wychowawcy klas oraz dyrektorzy szkół.

Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej są współfinansowane przez MSiT z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności