Gmina Kobylnica

Koncert Kolęd w Kończewie

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Można w nich odnaleźć czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej i jest ich wiele: od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych.

W sobotę 22 stycznia br. w Kończewie odbył się jedyny w swoim rodzaju koncert dla mieszkańców Sierakowa, Kończewa, Kuleszewa i Zagórek. Widzowie wysłuchali najpiękniejszych polskich i zagranicznych kolęd i pastorałek w wykonaniu m.in. Kapeli Kaszubskiej ZGODA i zespołu AleBabki.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Sołectwa Kończewo, Sierakowo, Kuleszewo i Zagórki przy udziale Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Galeria zdjęć

DSC_0731 DSC_0735 DSC_0740 DSC_0742 DSC_0748 DSC_0750 DSC_0755 DSC_0759 DSC_0761 DSC_0764 DSC_0765 DSC_0771 DSC_0772 DSC_0776 DSC_0790 DSC_0799 DSC_0801 DSC_0804 DSC_0809 DSC_0811 DSC_0816 DSC_0817 DSC_0822 DSC_0828 DSC_0830 DSC_0832 DSC_0833 DSC_0838 DSC_0839 DSC_0840 DSC_0843 DSC_0846
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności