Gmina Kobylnica

Bezpieczne wakacje

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje, czas zabaw i  beztroski dla najmłodszych. Jednak  podczas mile spędzanego czasu przez dzieci mogą czyhać niebezpieczeństwa. W związku z tym funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kobylnicy ruszyli do szkół na terenie naszej gminy z prelekcjami na temat „Bezpiecznych wakacji”. W czasie pogadanek omówiono zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad morzem, w górach, w lesie  jak również podczas pobytu w domu. Zostały przypomniane najważniejsze zasady dot. wzywania pomocy na numer alarmowy 112. Dzieci brały bardzo aktywny udział w zajęciach zadając również ciekawe i trafne pytania.

Na początku czerwca ponownie odwiedziła naszą gminę sokolniczka Pani Monika Płuciennik, tym razem odwiedziła szkołę podstawową w Kończewie przywożąc ze sobą dwie sowy oraz jastrzębia. Przedstawiła zawód sokolnika. Opowiedziała również w ciekawy sposób o stylu życia ptaków, ich pochodzeniu, tresurze oraz wychowaniu. Te lekcje przyrody cieszą się dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję na rychły powrót Pani Moniki z pięknymi pogadankami do kolejnych szkół na terenie naszej gminy.

Kobieta z sową na ręku

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności