Gmina Kobylnica

Wycieczka do Ogrodów Botanicznych w Dobrzycy

Siódmego maja grupa mieszkańców Gminy Kobylnica wyruszyła w podróż do Ogrodów Botanicznych Hortulus w Dobrzycy. Ogród Botaniczny przywitał uczestników wycieczki malowniczym, wiosennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu.
Podczas wizyty w Dobrzycy uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się czym jest ogród botaniczny i czym zajmują się jego pracownicy. Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 30 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis.
 
Celem wycieczki było stworzenie bliskiego kontaktu mieszkańców Gminy Kobylnica z otaczającą przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno oraz zapoznanie się z gatunkami roślin ozdobnych. 

Galeria zdjęć

DSC_0622_1 DSC_0654_1 DSC_0655 DSC_0657 DSC_0660 DSC_0665 DSC_0663 DSC_0666 DSC_0676 DSC_0677 DSC_0672 DSC_0680 DSC_0685 DSC_0710 DSC_0711 DSC_0719 DSC_0727_1 DSC_0732 DSC_0769_1 DSC_0761 DSC_0779 DSC_0794_1 DSC_0805_1 DSC_0817 DSC_0822 DSC_0872 DSC_0919 DSC_0877 DSC_0842_1 DSC_0901_1 DSC_0904_1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności