Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Zebrane dary trafiły już do placówek w Kobylnicy i Słupsku

Zbiórka dobiegła końca


Podaj dalej:
Ponad 100 kilogramów karmy dla zwierząt, ręczniki, koce, podkłady, miski i zabawki – między innymi to udało się zebrać w trakcie zbiórki prowadzonej w Gminie Kobylnica. To, co ofiarowywali ludzie dobrego serca, trafiło już do Fundacji Dziki Azyl w Kobylnicy i słupskiego schroniska dla zwierząt.

Dużym sukcesem zakończyła się trwająca kilkanaście dni zbiórka darów dla dwóch placówek z regionu opiekujących się zwierzętami. Właściwie każdego dnia miejsca, w których można było pozostawić dary, odwiedzali ludzie chcący wesprzeć funkcjonowanie ośrodków w Słupsku i Kobylnicy. W ten sposób udało się zebrać spore ilości karmy dla zwierząt, zabawki, ręczniki, koce i wiele innych, potrzebnych rzeczy.

Po zakończeniu akcji, której inicjatorem było Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, wszystkie dary zostały odpowiednio posegregowane i dostarczone – zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym wcześniej przez pracowników obydwu placówek.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w zbiórkę.