Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Zębowo. Symulacja niebezpiecznego wycieku amoniaku

Sprawdzian zasad działania


Podaj dalej:
Sprawdzian sprzętu, umiejętności ludzi, taktyki działań. 19 września w Zębowie zorganizowano Powiatowe Ćwiczenia Obronne, w których, oprócz strażaków, uczestniczyli też m.in.: policjanci, pracownicy sanepidu oraz strażnicy gminni.

Scenariusz ćwiczeń zakładał podjęcie odpowiednich działań w związku z rozszczelnieniem cysterny przewożącej amoniak przez miejscowość Zębowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia odpowiednich jednostek służby przystąpiły do ewakuacji zagrożonych osób i zabezpieczenia terenu. Równolegle tworzono zaplecze logistyczne, w którym miał stacjonować sztab odpowiedzialny za koordynowanie kolejnych działań.

Po zakończeniu symulacji przedstawiciele wszystkich jednostek i instytucji biorących udział w ćwiczeniach przystąpili do ich podsumowania. Jak zgodnie stwierdzili, tego rodzaju akcje są doskonałą sposobnością do wymiany doświadczeń, odpowiedniego skoordynowania działań poszczególnych jednostek oraz wypracowania jeszcze lepszych algorytmów postępowania.

W Powiatowych Ćwiczeniach Obronnych „Zębowo-2019” brali udział: przedstawiciele starostwa powiatowego, gmin Kobylnica i Słupsk, strażacy z KM PSP w Słupsku, funkcjonariusze KMP w Słupsku, pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku oraz Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku, strażacy z jednostek OSP Gminy Kobylnica i Gminy Słupsk a także strażnicy gminni.