Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Zakopano kapsułę czasu

Wyjątkowy sposób świętowania jubileuszu samorządności


Podaj dalej:
Na pamiątkę jubileuszu 30 – lecia samorządu terytorialnego w Polsce w Parku im. Pierwszych Mieszkańców Kobylnicy zakopano kapsułę czasu. Znalazły się w niej przedmioty, które w symboliczny sposób dokumentują dzień dzisiejszy. Ale lokalna gazeta i gadżety promocyjne to nie wszystko.

Epokowy pomost pomiędzy pokoleniami w postaci kapsuły czasu ma pokazać realia i sytuację z czasów świętowania jubileuszu w 2020 roku.

- Na przestrzeni ostatnich 30 lat zmieniło się tak wiele, że mimo szczerych chęci, nie potrafiłbym ująć choćby najważniejszych kwestii w tym krótkim liście. To okres bardzo dynamicznych zmian, upadku systemu komunistycznego, wejścia Polski do NATO i Unii Europejskiej. Mam cichą nadzieję, że są to dokonania znane Wam powszechnie. Musicie bowiem wiedzieć, że za każdym z nich stali ludzie chcący budować lepszą przyszłość. Waszą przyszłość – pisze w liście Wójt Gminy Kobylnica. Pamięć o Nich i szacunek dla ich działań niech zawsze Wam towarzyszą. W końcu niczego, czym szczyci się aktualnie Wasze pokolenie, nie byłoby, gdyby nie przeszłość – apelował Leszek Kuliński.

W kapsule znalazły się także m.in. gadżety promocyjne gminy, projekt uchwały Rady Gminy, Kurier Sołecki, lista osób biorących udział w uroczystym wkopaniu kapsuły oraz bawełniana maseczka – symbol panującej obecnie na świecie epidemii koronawirusa. Tych kilka przedmiotów stanowi nawiązanie do czasów, w których żyjemy i funkcjonujemy.

- Mam nadzieję, że będzie to unikatowa pamiątka dla kolejnych pokoleń ale także interesujące źródło informacji dla osób, które otworzą kapsułę, by dowiedzieć się, co my robiliśmy i w jaki sposób działaliśmy – podkreślał Leon Kiziukiewicz, przewodniczący Rady Gminy Kobylnica.

W kapsule znalazł się także list starosty słupskiego Pawła Lisowskiego. Zwracał w nim uwagę na ogromne znaczenie zmian, które zaszły 30 lat temu, ale również na wysiłek, determinację i zaangażowanie wielu osób, które starały się w kolejnych latach jak najlepiej wykorzystać otwierające się wówczas możliwości.

- Wszystko to, co znalazło się w kapsule czasu, w pewien sposób nas charakteryzuje i może być cennym źródłem wiedzy o nas dla przyszłych pokoleń – podkreślał Paweł Lisowski.

Po uroczystym zakopaniu kapsuły czasu dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej wydarzenia z 27 maja 1990 roku. Na razie nie ustalono dokładnej daty wykopania kapsuły.