Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Zakończono prace przy modernizacji drogi w Słonowicach

Prace trwały nieco ponad miesiąc


Podaj dalej:
Nieco ponad miesiąc potrzebował wykonawca, by ukończyć prace związane z modernizacją drogi gminnej w Słonowicach. Podpisy pod dokumentem złożono 17 października, a już 18 listopada kierowcy mogli przejechać nową drogą.

Pierwszy etap prac przy modernizacji drogi gminnej 114119G w Słonowicach obejmował budowę nawierzchni z kostki betonowej na odcinku o długości 183 m. Kolejny fragment trasy – o długości 327 m - wykonano z betonu cementowego. Po obu stronach wykonano pobocza utwardzone z kruszywa łamanego.

Roboty budowlane realizowała firma KRĘŻEL Sp. z o.o. Realizacja inwestycji kosztowała 480.542,61 zł.

Na powyższe zadanie Gmina Kobylnica podpisała w dniu 08.07.2019r. umowę o udzielenie dotacji z budżetu Województwa Pomorskiego z puli przeznaczonej na prace związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych dla jednostek samorządu terytorialnego w kwocie 120.885 zł. Wniosek został przesłany do Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku wraz z załącznikami i przeszedł pozytywną weryfikację.