Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Zagrożenie wystąpienia ptasiej grypy. Ważny komunikat

Zagrożenie wystąpienia ptasiej grypy. Ważny komunikat

Kontrole gospodarstw


Podaj dalej:

Do pobrania:

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Słupsku informuje, że na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyznaczono 3 ogniska w 2019 r. i 4 ogniska w 2020 r. wysoce zjadliwej grypy ptaków typu H5N8 u drobiu.
W związku z powyższym Główny Lekarz Weterynarii przypomina wszystkim hodowcom drobiu o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i o przestrzeganiu zasad bioasekuracji przy obsługiwaniu drobiu, minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

W przypadku zaobserwowania objawów klinicznych takich jak: zwiększona śmiertelność, apatia, znaczący spadek pobierania paszy i wody, duszność, sinicy, wybroczyny, biegunka nagły spadek nieśności, drgawki, skręt szyi, paraliż nóg i skrzydeł, które mogą wskazywać na zarażenie wirusem grypy ptaków, należy niezwłocznie poinformować powiatowego lekarza weterynarii.
Lekarz Weterynarii w Słupsku informuje, że w związku z grypą ptaków z dniem 7 stycznia 2020 roku na terenie powiatu słupskiego rozpoczęła się kontrola gospodarstw utrzymujących drób.