Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

XVI Wakacjada taneczna. Oglądaliśmy występy 200 par

Emocje i niesamowite widowisko


Podaj dalej:
Podczas tegorocznej edycji wystąpiło około 200 par, w tym tancerze z Klubu Tańca Sportowego Paktan. Pozostali zawodnicy reprezentowali takie miasta jak: Bydgoszcz, Kołobrzeg, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Chojnice, Szczecinek, Toruń, Myślibórz, Tczew i wiele innych.

Poziom był naprawdę niebywały, a występy uczestników były pokazem wysokich umiejętności w tańcach standradowych i latynoamerykańskich. Publiczność, zaproszeni goście i fani poszczególnych par z zachwytem reagowali na występy. Wiele emocji dał pokaz gorącego paso doble oraz innych tańców latynoamerykańskich takich jak cha-cha czy jive.

Występy zawodników przeplatane były pokazem boogie woogie czy Rock’n’Rolla tradycyjnego w wykonaniu rodzeństwa Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i Świata, którzy swoim tańcem rozgrzali i rozbawili publikę.

Jednym z sędziów zawodów był Krzysztof Hulboj – uczestnik programu „Taniec z Gwiazdami”, transmitowanego w stacji TVN. Występował on w programie jako trener gwiazd. Był także choreografem w programie „You can dance”. Może pochwalić się wielokrotnymi tytułami mistrza Polski.

Impreza była bardzo udana, kobylnicki parkiet został rozgrzany do czerwoności. Finalnie, udekorowano uczestników oraz rozdano nagrody w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych.

Wydarzenie jest organizowane przez Gminę Kobylnica i Paktan Klub Tańca Sportowego –Adama i Elżbietę Zięciak.