Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Wyjątkowy koncert Ireny Santor w Kobylnicy

Jubileuszowa trasa koncertowa zainaugurowana w GCKiP


Podaj dalej:
W Kobylnicy swój początek miała jubileuszowa trasa koncertowa Ireny Santor. Wyjątkowy wieczór z królową polskiej estrady wypełniły najpiękniejsze utwory skomponowane i wykonywane przez nią na przestrzeni kilkudziesięciu lat jej pracy artystycznej.

Artystka zachwyciła publiczność swym głosem, a jej lekkość bycia na scenie, poczucie humoru i niewiarygodny dystans do świata i samej siebie bez wątpienia wzbudziły jeszcze większą sympatię wszystkich gości. Koncert przybrał formę opowieści o życiu, w której na przemian z piosenkami widzowie mogli posłuchać wspomnień artystki. To właśnie dzięki tym historiom opowiadanym przepiękną polszczyzną zatarł się dystans pomiędzy wykonawcami, a widownią. Publiczność została wciągnięta do świata wykreowanego przez panią Irenę - świata wspomnień, dylematów i refleksji.

Wyjątkowość tego koncertu na tym się jednak nie kończy, ponieważ to właśnie w Kobylnicy Irena Santor rozpoczęła trasę koncertową z okazji jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej. Mimo tak bogatego dorobku artystycznego, niezliczonych koncertów i nagród, pani Irena pozostaje skromną, otwartą na publiczność kobietą, która spotyka się z widzem nie tylko po to, by śpiewać, ale również dlatego, że nadal ma mnóstwo fascynujących historii do opowiedzenia i życiowych refleksji, którymi pragnie się dzielić.

Jak podkreślała opuszczająca salę publiczność, w dzisiejszych czasach, tak rzadko pojawiają się okazje by być na koncercie, który jest jednocześnie dialogiem i piękną opowieścią. Można zatem przypuszczać, że każdy, kto był świadkiem akurat tego wydarzenia z pewnością zapamięta je na długi czas.

Na zakończenie koncertu Irenie Santor wręczony został okolicznościowy bukiet kwiatów oraz monografia Gminy Kobylnica.