Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Worek medali młodych judoków z Kończewa

Udany sezon dla Orła


Podaj dalej:
Po raz ostatni w tym roku na turniejowe maty wyszli judocy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Kończewo. W zorganizowanych w Słupsku zawodach pięciu zawodników stanęło na podium.

28 listopada, w Słupsku, odbyły się zawody Ligi Szkolnej Judo 2018/2019. W turnieju uczestniczyły zawodniczki i zawodnicy z powiatu słupskiego, którzy reprezentowali kilkanaście szkół podstawowych. Walki toczyły się na dwóch matach.

Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Kończewo reprezentowali:

- Franciszek Chudy – 25kg - I m-ce
- Franciszek Kopowicz – 32kg - I m-ce
- Maciej Jerszyński – 40kg - II m-ce
- Gracjan Białas – 52kg - III m-ce
- Artur Zaborowski – 54kg - II m-ce

To był ostatni start „Orłów”z Kończewa w tym roku kalendarzowym. W grudniu czeka ich doskonalenie technik na wyższe stopnie kyu oraz świąteczna przerwa.

- Wracamy do treningów i rywalizacji sportowej już w styczniu. Mamy nadzieję, że sukcesy w nowym roku będą równie obfite, jak w 2018. We wszystkich startach w zawodach rangi powiatowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobyliśmy w tym roku 30 medali, w tym 10 złotych, 8 srebrnych, 12 brązowych oraz 8 miejsc punktowanych (od 4 do VII) – podkreśla Dorota Barcikowska, szkoleniowiec młodych judoków z Kończewa.

Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” zaprasza wszystkich zainteresowanych judo do zapisywania się i udziału w treningach, które odbywają się w Kobylnicy w poniedziałki 16:30-18:00 lub w Kończewie w środy i piątki 16:30-18:00. Zapisy przyjmowane są także na prokon2003@poczta.onet.pl lub telefonicznie 506197209.