Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Krajowy program "Czyste Powietrze" - nabór wniosków

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Worek medali młodych judoków z Kończewa

Udany sezon dla Orła


Podaj dalej:
Po raz ostatni w tym roku na turniejowe maty wyszli judocy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Kończewo. W zorganizowanych w Słupsku zawodach pięciu zawodników stanęło na podium.

28 listopada, w Słupsku, odbyły się zawody Ligi Szkolnej Judo 2018/2019. W turnieju uczestniczyły zawodniczki i zawodnicy z powiatu słupskiego, którzy reprezentowali kilkanaście szkół podstawowych. Walki toczyły się na dwóch matach.

Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Kończewo reprezentowali:

- Franciszek Chudy – 25kg - I m-ce
- Franciszek Kopowicz – 32kg - I m-ce
- Maciej Jerszyński – 40kg - II m-ce
- Gracjan Białas – 52kg - III m-ce
- Artur Zaborowski – 54kg - II m-ce

To był ostatni start „Orłów”z Kończewa w tym roku kalendarzowym. W grudniu czeka ich doskonalenie technik na wyższe stopnie kyu oraz świąteczna przerwa.

- Wracamy do treningów i rywalizacji sportowej już w styczniu. Mamy nadzieję, że sukcesy w nowym roku będą równie obfite, jak w 2018. We wszystkich startach w zawodach rangi powiatowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobyliśmy w tym roku 30 medali, w tym 10 złotych, 8 srebrnych, 12 brązowych oraz 8 miejsc punktowanych (od 4 do VII) – podkreśla Dorota Barcikowska, szkoleniowiec młodych judoków z Kończewa.

Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” zaprasza wszystkich zainteresowanych judo do zapisywania się i udziału w treningach, które odbywają się w Kobylnicy w poniedziałki 16:30-18:00 lub w Kończewie w środy i piątki 16:30-18:00. Zapisy przyjmowane są także na prokon2003@poczta.onet.pl lub telefonicznie 506197209.