Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Widzino wzbogaci się o wyjątkowe miejsce

Widzino wzbogaci się o wyjątkowe miejsce

Powstanie Galeria Twórców Ludowych


Podaj dalej:
Projekt “Sztuka na Poddaszu - Galeria Twórców Ludowych” z dofinansowaniem w ramach działania „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2020”. Umowę dotyczącą przyznania środków w wysokości 10 tysięcy złotych parafowano 23 czerwca. Podpisy pod dokumentem złożyli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

Powstanie Galerii Twórców Ludowych jest kontynuacją wcześniejszej inwestycji realizowanej przez Gminę Kobylnica, jaką była termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Widzinie. Jednak tym razem samorząd postawił sobie za cel stworzenie miejsca do organizacji warsztatów, zajęć edukacyjnych, spotkań, pracy twórczej, integracji kulturowej i kulturalnej mieszkańców Gminy Kobylnica.

- Powstanie miejsce służące ekspozycji i promocji lokalnej sztuki i jej twórców. Wzbogaci nie tylko ofertę kulturalną, ale również zapewni alternatywny sposobów spędzania wolnego czasu poza domem, w gronie sąsiadów, współmieszkańców – podkreśla Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica.

Realizacja projektu jest odpowiedzią na potrzeby zgłoszone przez społeczność lokalną.

- Powstanie Galerii wypełni lukę w ofercie kulturalnej Gminy, gdyż dotąd na jej terenie nie istniała placówka o podobnym charakterze i funkcji. Będzie to przedsięwzięcie, dzięki któremu lokalni twórcy i artyści zyskają miejsce do ekspozycji swoich prac, twórczości artystycznej oraz wymiany doświadczeń i technik pracy w lokalnym środowisku twórców ludowych – przyznaje Elżbieta Gryko, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Środki pozyskane z programu „Aktywnego Sołectwa Pomorskiego 2020” pozwolą na zakup systemów galeryjnych i wystawienniczych oraz zakup dedykowanego oświetlenia wraz z montażem. Prace polegające rewitalizacji i adaptacji poddasza w zmodernizowanym budynku świetlicy wiejskiej w Widzinie powinny ruszyć w październiku i potrwać około miesiąc.

Fot. K.Trubicka