Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

To ma sens. Mieszkańcy szyją maseczki ochronne

Przyłącz się do akcji


Podaj dalej:
Są chęci i umiejętności. Maszyny także. Brakuje jednak środków, by mieszkańcy Gminy Kobylnica, którzy zdecydowali, że sami zajmą się szyciem maseczek ochronnych, mogli osiągnąć zamierzone efekty. Grupa kilkunastu osób w swoich domach przygotowuje maseczki, które mają trafić wszędzie tam, gdzie mogą pomóc w uniknięciu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pierwsze maseczki już trafiły do różnych jednostek, instytucji i przedsiębiorstw. Powstały dzięki zaangażowaniu kilkunastu osób, które same zajmują się ich uszyciem. Środki na zakup niezbędnych materiałów zbierane są za pośrednictwem portalu pomagam.pl.

- Do szycia zgłosiło się 15 kobiet i 1 mężczyzna. Chęci są, maszyny są, ale musimy zaopatrzyć się w materiały, flizelinę, nici i gumki. 1mb bawełny kosztuje 16 zł, szpula gumki 100mb - 80 zł. Potrzebujemy Waszego wsparcia – przyznaje Joanna Michalak, która zainicjowała akcję.

Osoby zainteresowane wsparciem akcji mogą przelać dowolne środki za pośrednictwem strony internetowej https://bit.ly/2wytwY3.

Do akcji zapraszane są także osoby, które chcą szyć maseczki. Osoby zaangażowane w akcję oferują nawet maszyny do szycia zainteresowanym osobą.