Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Szkolne sale z nowymi wykładzinami

Bezpieczniej i komfortowo


Podaj dalej:
Trzy sale lekcyjne Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie wyposażone zostały w nowe wykładziny. Dobór wysokiej klasy produktu umożliwia nie tylko łatwiejsze ich czyszczenie, większą trwałość produktu, ale także gwarantuje lepsze właściwości akustyczne.

Jednak zanim uczniowie i nauczycieli postawili pierwsze kroki w odmienionych salach, wykonawca remontu przeprowadził szereg czynności, które miały na celu odpowiednie przygotowanie nawierzchni. Oprócz szlifowania, oczyszczania i gruntowania, zamontowano też płyty pliśniowe a przejścia łączące poszczególne klasy z korytarzami zostały poddane niwelacji. Dopiero na tak przygotowanym podłożu zamontowano wykładziny PVC.

Prace realizowane w trzech pomieszczeniach kosztowały niemal 37 tysięcy złotych. Środki na ten cel pochodziły z budżetu Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy.