Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Świąteczne tradycje w praktycznym wydaniu

Pomorski Stół Bożonarodzeniowy odbył się w Kobylnicy


Podaj dalej:
Kobylnica była gospodarzem siódmej edycji Powiatowego Pokazu „Pomorski Stół Bożonarodzeniowy”. W Gminnym Centrum Kultury i Promocji swoje stoiska zaprezentowało kilka kół gospodyń wiejskich. Na wszystkich królowały świąteczne potrawy – przygotowane według dawnych przepisów, choć pojawiły się gastronomiczne propozycje zupełnie nowego spojrzenia na tradycyjne potrawy.

Stoiska poszczególnych kół prezentowane były w świetlicy. Tuż obok najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonywały zespoły AleBabki i Kępiczanki. Na najmłodszych gości czekały natomiast świąteczne warsztaty, które odbywały się w sali teatralnej. Tam, pod czujnym okiem instruktorów, dzieci mogły zaprojektować i wykonać swoje własne ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne.

Jak podkreślały osoby odwiedzające wydarzenie, impreza była doskonałą okazją nie tylko do degustacji wyjątkowych potraw, ale również uzyskania przepisów na ich przygotowanie od doświadczonych gospodyń, które z entuzjazmem podpowiadały i doradzały. Przez niespełna trzy godziny trwania imprezy Gminne Centrum Kultury i Promocji odwiedziło niemal sto osób.

Organizatorami Powiatowego Pokazu „Pomorski Stół Bożonarodzeniowy” byli Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Słupsku, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku.