Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Świąteczne prezenty od uczniów dla seniorów

Kolejna odsłona akcji Seniorom na Wielkanoc


Podaj dalej:
We wtorek, 2 kwietnia br. zakończyła się akcja charytatywna „Seniorom na Wielkanoc”. Tym razem do działań włączyli się niemal wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy.

Każda klasa pod okiem wychowawcy przygotowała paczkę dla seniora, w której znalazły się takie artykuły jak: mąka, cukier, ryż, makaron, konserwy, kremy, proszki, pasty do zębów itp. Dodatkowo wolontariusze klubu „Kornelowskie Słońce” wraz z opiekunem Weroniką Kwaśniewską zorganizowali na terenie szkoły kiermasz ciast. Zebrali 278 złotych, by w ten sposób wzbogacić paczki o artykuły spożywcze, jak wędlina i ser.

W sumie pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy odebrali 31 paczek ze szkoły i wytypowali potrzebujące osoby, które zostaną nimi obdarowane.