Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Świat kolei w miniaturze. Pociągi, stacje, torowiska

Świat kolei w miniaturze. Pociągi, stacje, torowiska

Odwiedź nietypową wystawę


Podaj dalej:
W tym roku czeka nas już IV edycja Ogólnopolskiego Pokazu Kolejek Miniatur w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. Impreza odbędzie się w dniach 12-13 października.

W tym roku zaprezentowana zostanie modułowa makieta w skali 1:120. To ponad 80 metrów torowiska, dwie duże stacje kolejowe, oraz stacja Cargo na linii jednotorowej. Do tego wiadukty, wulkany oraz wiele innych elementów krajobrazu. Po torach będzie się poruszać 20 składów pociągów towarowych i osobowych z rożnych epok i krajów.

W czasie pokazów będzie można obejrzeć modele samolotów statków, czołgów i innych pojazdów militarnych. Prezentacja odbędzie się pod patronatem Słupskiego i Koszalińskiego Klubu Modelarskiego. Na miejscu będzie można kupić modele i akcesoria modelarskie na stoisku sklepu modelarskiego z Dziwnowa. Nie zabraknie animacji dla najmłodszych - modele ze styropianu, modele z kartonu do wycinania, rysowanki oraz kącik do zabawy pociągami dla dzieci.