Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Świat kolei w miniaturze

Oglądaliśmy wyjątkowe pociągi z całego świata


Podaj dalej:
Dworce, nastawnie, semafory, wiadukty, tunele, a nawet dymiący wulkan. Do tego kilkadziesiąt składów pociągów – osobowych i towarowych. Wszystko to odwzorowane z niezwykłą precyzją. Po raz trzeci w Kobylnicy odbył się Ogólnopolski Pokaz Kolejek Miniatur.

Impreza w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy trwała dwa dni i spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności. Wśród odwiedzających zdecydowaną większość stanowili młodzi ludzie, choć wyjątkowy pokaz zainteresował również wielu dorosłych.

W hali ustawiono kolejowe makiety o łącznej długości ponad 60 metrów, po których poruszało się kilkadziesiąt składów pociągów – zarówno osobowych, jak i towarowych. Po przygotowanych przez modelarzy torach pojawiały się historyczne pociągi, które kiedyś woziły pasażerów, ale także najnowocześniejszy obecnie w Polsce pociąg – Pendolino. Pojawiły się także makiety dworców, nastawni, semaforów, wiaduktów, tuneli, przejazdów, a nawet pasażerowie, drzewa czy dymiący wulkan.

Ekspozycję przygotował klub TT Pomorze. Efekty swojej pracy przedstawił także Słupski Klub Modelarz, którzy zaprezentował modele pojazdów wojskowych – czołgów, wozów bojowych czy okrętów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także miejsca z animacjami dla najmłodszych. Ci mogli własnoręcznie wykonać swój model pociągu, lub spróbować swoich sił w kierowaniu zabawkowymi pociągami.

Ogólnopolski Pokaz Miniatur Kolejek odbył się po raz drugi. Współorganizatorem całej imprezy była Gmina Kobylnica.