Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Krajowy program "Czyste Powietrze" - nabór wniosków

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Świat kolei w miniaturze

Oglądaliśmy wyjątkowe pociągi z całego świata


Podaj dalej:
Dworce, nastawnie, semafory, wiadukty, tunele, a nawet dymiący wulkan. Do tego kilkadziesiąt składów pociągów – osobowych i towarowych. Wszystko to odwzorowane z niezwykłą precyzją. Po raz trzeci w Kobylnicy odbył się Ogólnopolski Pokaz Kolejek Miniatur.

Impreza w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy trwała dwa dni i spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności. Wśród odwiedzających zdecydowaną większość stanowili młodzi ludzie, choć wyjątkowy pokaz zainteresował również wielu dorosłych.

W hali ustawiono kolejowe makiety o łącznej długości ponad 60 metrów, po których poruszało się kilkadziesiąt składów pociągów – zarówno osobowych, jak i towarowych. Po przygotowanych przez modelarzy torach pojawiały się historyczne pociągi, które kiedyś woziły pasażerów, ale także najnowocześniejszy obecnie w Polsce pociąg – Pendolino. Pojawiły się także makiety dworców, nastawni, semaforów, wiaduktów, tuneli, przejazdów, a nawet pasażerowie, drzewa czy dymiący wulkan.

Ekspozycję przygotował klub TT Pomorze. Efekty swojej pracy przedstawił także Słupski Klub Modelarz, którzy zaprezentował modele pojazdów wojskowych – czołgów, wozów bojowych czy okrętów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także miejsca z animacjami dla najmłodszych. Ci mogli własnoręcznie wykonać swój model pociągu, lub spróbować swoich sił w kierowaniu zabawkowymi pociągami.

Ogólnopolski Pokaz Miniatur Kolejek odbył się po raz drugi. Współorganizatorem całej imprezy była Gmina Kobylnica.