Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Świat kolei w miniaturze

Oglądaliśmy wyjątkowe pociągi z całego świata


Podaj dalej:
Dworce, nastawnie, semafory, wiadukty, tunele, a nawet dymiący wulkan. Do tego kilkadziesiąt składów pociągów – osobowych i towarowych. Wszystko to odwzorowane z niezwykłą precyzją. Po raz trzeci w Kobylnicy odbył się Ogólnopolski Pokaz Kolejek Miniatur.

Impreza w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy trwała dwa dni i spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności. Wśród odwiedzających zdecydowaną większość stanowili młodzi ludzie, choć wyjątkowy pokaz zainteresował również wielu dorosłych.

W hali ustawiono kolejowe makiety o łącznej długości ponad 60 metrów, po których poruszało się kilkadziesiąt składów pociągów – zarówno osobowych, jak i towarowych. Po przygotowanych przez modelarzy torach pojawiały się historyczne pociągi, które kiedyś woziły pasażerów, ale także najnowocześniejszy obecnie w Polsce pociąg – Pendolino. Pojawiły się także makiety dworców, nastawni, semaforów, wiaduktów, tuneli, przejazdów, a nawet pasażerowie, drzewa czy dymiący wulkan.

Ekspozycję przygotował klub TT Pomorze. Efekty swojej pracy przedstawił także Słupski Klub Modelarz, którzy zaprezentował modele pojazdów wojskowych – czołgów, wozów bojowych czy okrętów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także miejsca z animacjami dla najmłodszych. Ci mogli własnoręcznie wykonać swój model pociągu, lub spróbować swoich sił w kierowaniu zabawkowymi pociągami.

Ogólnopolski Pokaz Miniatur Kolejek odbył się po raz drugi. Współorganizatorem całej imprezy była Gmina Kobylnica.