Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Lubuń

Dwukrotne podium w zawodach CTiF


Podaj dalej:
15 września 2019 roku na stadionie sportowym w Jezierzycach odbyły się zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu słupskiego. Organizatorem był zarząd oddziału powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Gmina Słupsk oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

Reprezentująca Gminę Kobylnica jednostka OSP Lubuń pokazała się w całych zmaganiach z bardzo dobrej strony. W klasyfikacji generalnej młodzi adepci pożarnictwa zajęli 2 miejsce, natomiast w musztrze uplasowali się na 3 pozycji. Oprócz musztry, rozegrano też inne konkurencje – ćwiczenia bojowe oraz sztafetę.

Określenie „CTiF”, które w zasadzie jest nazwą organizacji pożarniczej, jest stosowane w Polsce jako skrót, który oznacza w rzeczywistości „Regulamin tradycyjnych międzynarodowych zawodów pożarniczych” przyjęty i stosowany przez Międzynarodowy Komitet Techniczny do spraw Zapobiegania i Zwalczania Pożarów (od pierwszych liter francuskiej wersji nazwy – CTIF).

Skład drużyny MDP OSP Lubuń: Druhna Wiktoria Pawlicka, dh Cyprian Skaliszewski, dh Maciej Snochowski, dh Piotr Szatrawski, dh Kacper Olech, dh Jakub Kałużny, dh Dominik Nowak, dh Patryk Sufryt, dh Adam Kasprzak, dh Gracjan Saliszewski. Opiekunowie drużyny: Druhna Katarzyna Piotrowska, dh Szymon Tates, dh Patryk Nowak, dh Dariusz Żygłowicz, naczelnik OSP druh Marek Olech, prezes OSP dh Andrzej Wojtaszek.