Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Strażacy doskonalili się z ratownictwa wodnego

Strażacy doskonalili się z ratownictwa wodnego

Specjalistyczny kurs nad akwenami wodnymi


Podaj dalej:
W dniach 5 – 7 października 2018 roku Komenda Miejska PSP w Słupsku przeprowadziła specjalistyczne szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego dla strażaków ochotniczych straży pożarnych Powiatu Słupskiego.

Do szkolenia przystąpiło 6 druhów reprezentujących jednostki OSP z terenu gminy Kobylnica. Część teoretyczna odbyła się w KM PSP w Słupsku, natomiast część praktyczna w porcie w Ustce oraz nad jeziorem w Korzybiu. W ramach szkolenia strażacy zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa działań na akwenach oraz posługiwania się sprzętem ratownictwa wodnego: rzutkami, kołami ratunkowymi, kołowrotkami z linami asekuracyjnymi, pasami ratowniczymi.

Druhowie zdobyli i doskonalili umiejętności manewrowania saniami lodowymi oraz ewakuacji osób poszkodowanych pozostających na powierzchni wody na jednostki pływające i na brzeg.

W szkoleniu udział wzięli:
OSP Wrząca – druh Andrzej Józwa, druh Łukasz Puć.
OSP Sycewice – druh Krzysztof Woźniak, druh Wojciech Parulski, druh Mateusz Szepielewicz, druh Tomasz Ostrowski.