Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Krajowy program "Czyste Powietrze" - nabór wniosków

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Strażacy doskonalili się z ratownictwa wodnego

Strażacy doskonalili się z ratownictwa wodnego

Specjalistyczny kurs nad akwenami wodnymi


Podaj dalej:
W dniach 5 – 7 października 2018 roku Komenda Miejska PSP w Słupsku przeprowadziła specjalistyczne szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego dla strażaków ochotniczych straży pożarnych Powiatu Słupskiego.

Do szkolenia przystąpiło 6 druhów reprezentujących jednostki OSP z terenu gminy Kobylnica. Część teoretyczna odbyła się w KM PSP w Słupsku, natomiast część praktyczna w porcie w Ustce oraz nad jeziorem w Korzybiu. W ramach szkolenia strażacy zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa działań na akwenach oraz posługiwania się sprzętem ratownictwa wodnego: rzutkami, kołami ratunkowymi, kołowrotkami z linami asekuracyjnymi, pasami ratowniczymi.

Druhowie zdobyli i doskonalili umiejętności manewrowania saniami lodowymi oraz ewakuacji osób poszkodowanych pozostających na powierzchni wody na jednostki pływające i na brzeg.

W szkoleniu udział wzięli:
OSP Wrząca – druh Andrzej Józwa, druh Łukasz Puć.
OSP Sycewice – druh Krzysztof Woźniak, druh Wojciech Parulski, druh Mateusz Szepielewicz, druh Tomasz Ostrowski.