Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Strażacy doskonalili się z ratownictwa wodnego

Strażacy doskonalili się z ratownictwa wodnego

Specjalistyczny kurs nad akwenami wodnymi


Podaj dalej:
W dniach 5 – 7 października 2018 roku Komenda Miejska PSP w Słupsku przeprowadziła specjalistyczne szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego dla strażaków ochotniczych straży pożarnych Powiatu Słupskiego.

Do szkolenia przystąpiło 6 druhów reprezentujących jednostki OSP z terenu gminy Kobylnica. Część teoretyczna odbyła się w KM PSP w Słupsku, natomiast część praktyczna w porcie w Ustce oraz nad jeziorem w Korzybiu. W ramach szkolenia strażacy zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa działań na akwenach oraz posługiwania się sprzętem ratownictwa wodnego: rzutkami, kołami ratunkowymi, kołowrotkami z linami asekuracyjnymi, pasami ratowniczymi.

Druhowie zdobyli i doskonalili umiejętności manewrowania saniami lodowymi oraz ewakuacji osób poszkodowanych pozostających na powierzchni wody na jednostki pływające i na brzeg.

W szkoleniu udział wzięli:
OSP Wrząca – druh Andrzej Józwa, druh Łukasz Puć.
OSP Sycewice – druh Krzysztof Woźniak, druh Wojciech Parulski, druh Mateusz Szepielewicz, druh Tomasz Ostrowski.