Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Srebrny Orzeł. Dwa medale młodych judoków

Srebrny Orzeł. Dwa medale młodych judoków

Kolejne medalowe sukcesy młodych zawodników


Podaj dalej:
Aleksander Przyborek i Artur Zaborowski kolejny raz udowodnili, że są bardzo utalentowanymi zawodnikami. Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego„Orzeł” Kończewo wywalczyli dwa srebrne medale w Otwartych Mistrzostw Szubina.

W zawodach, które rozegrano 11 maja, startowały zawodniczki i zawodnicy z województw kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i pomorskiego. Wlki odbywały się na czterech matach w kilku kategoriach wiekowych.

Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Kończewo reprezentowali Aleksander Przyborek oraz Artur Zaborowski. Ambitna postawa i spore umiejętności pozwoliły im na zdobycie srebrnych medali w swoich kategoriach wagowych.

- Obydwaj zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Ich walki były zacięte i wywołały duże emocje wśród kibiców. Dwa srebrne medale podkreślają, że nasi zawodnicy liczą się w gronie najlepszych zawodników. Artur startował w grupie chłopców urodzonych w latach 2006-2007. Jest to ostatnia grupa wiekowa przez wejściem w kategorię młodzików. W przyszłym roku kalendarzowym rozpoczną się dla naszego zawodnika najpoważniejsze starty. Olek z kolei ma komfort jeszcze przez kilka lat i może startować w grupie dzieci. W Szubinie w kategorii dzieci urodzonych w latach 2010 i młodsi udowodnił, że radzi sobie świetnie. Wygrał trzy walki a finałowa była bardzo wyrównana – mówi Dorota Barcikowska, trener judoków z Kończewa.

Do końca roku szkolnego UKS „Orzeł” planuje starty jeszcze w kilku turniejach. Jedne z najważniejszych odbędą się w Żninie i Dąbrowie.